Nejčastější otázky

 

Chtěli byste používat Noutee, ale škola na to nemá peníze?

Snažíme se výuku hudby podporovat, a tak učitel může používat aplikace Noutee zdarma. Stačí si ji stáhnout a zaregistrovat se. Žáci dostanou aplikace zdarma při zakoupení žákovských sešitů Receptář nápadů.

Nemám zkušenosti z používaní mobilních aplikací, je to i pro mě?

Mobilní aplikace Noutee je doplněk k žákovskému sešitu Receptář nápadů a podporuje samostatnou práci žáků doma. Pokud nemáte vztah k elektronice, nemusíte s aplikací dělat vůbec nic. Žáci se do ní přihlásí sami a mohou si s ní hrát. Pokud byste se po čase rozhodli s aplikací seznámit, můžete k tomu využít akreditované školení, stačí nás jen kontaktovat.

Je možné se do aplikace přihlásit z více zařízeních?

Ano. Není problém mít aplikaci na stolním počítači a také například na mobilním telefonu. Stačí zadat vaše přihlašovací údaje, být online a účet se vám načte.

Jak si přidám do aplikace noty?

Tento úkon je možný jenom na stolním počítači. Pokud máte vlastní noty z programů Sibelius, Finale nebo MuseScore, můžete si je snadno do Noutee nahrát. Noutee plně podporuje světový standard MusicXML, který všechny tyto programy umí exportovat (xml., mxl., mscx., mscz.) Podrobný návod najdete na tomto videu. 

Pokud používáte pro vkládáni not do aplikace program Musescore, tak prosím mějte na vědomí, že naše aplikace není momentálně kompatibilní s jeho novou verzi Musescore 3. Pokud ji používáte, je potřebné noty exportovat (vyvést) a uložit ve formátu .mxl., a až pak vložit do aplikace. Noty je možné vkládat ze starší verze Musescore 2 bez exportu.

Může se vícero žáků přihlásit do aplikace z jednoho účtu současně?

Teoreticky je to možné, ale nedoporučujeme to. Aplikace nezvládne synchronizaci bodů na stejném učtu z vícero zařízení současně. Taky může nastat její nepředvídané chování.

Dá se Noutee používat na interaktivní tabuli?

Určitě, doporučili by jsme vám to. Je to velmi jednoduché. Stáhnete si aplikaci pro váš počítač (instalační balíček pro Windows), nainstalujete ji a zaregistrujete se (registrace je zdarma). Pak už stačí jen mít počítač propojený s tabulí a Noutee je možné hned používat.

Můžu kontrolovat žáky, jak pracují s Noutee?

Tuto funkci připravujeme dostupnou na září 2020. Budete mít možnost se podívat na jednotlivého žáka nebo na svoji třídu, jak pracují a kolik bodů mají. Podrobně vás s touto funkcí seznámíme v září na připravovaném videu.

Jak získají žáci přihlašovací údaje, když mají koupený sešit?

Pokud má škola zakoupené sešity skrze náš e-shop, do aplikace se nově registruje žák již sám. To znamená, že si stáhne aplikaci do svého zařízení, zaregistruje se, vybere správnou ZUŠ a je to. Aplikaci může používat 12 měsíců. Pokud si sešit koupil sám (mimo náš e-shop) má přihlašovací údaje napsané v sešitě.

Je možné zakoupit aplikaci i bez sešitu?

Od září 2020 již bude možné si zakoupit aplikaci bez sešitu. Bude dostupných několik možností. Informace najdete na našich stránkách nebo v e-shopu.

Dá se aplikace používat i bez připojení na internet?

Ano. Noutee je navržené tak, že je aplikace možné používat i offline (bez připojení na internet), kromě prvního přihlášení. Pokud aplikaci takto používáte, je dobré jednou za čas ji používat také online, aby poslala na server body, nebo aby se učitel mohl podívat na práci svých žáků.

Nemůžu se přihlásit do aplikace, co dělám špatně?

Důvodů může být několik:

1. Neumím se do aplikace přihlásit/registrovat.

Při prvním přihlášení s novým zařízením je nutné být online. Aplikace totiž ověřuje vaši identitu a z internetu stahuje další údaje.

2. Tlačítko přihlásit se nereaguje.

Někdy se aplikace při přihlašovaní zasekne, a i když stlačíte tlačítko přihlásit se, nic se nestane. V tom případě je nutné aplikaci vypnou/zapnout a opětovně se přihlásit.

3. Kolečko přihlašovaní se stále točí, ale aplikace se nepřihlásí.

V tomto případě je vytížený server, nebo vaše internetové připojení. Je nutné chvíli počkat nebo akci zopakovat. Pokud se vám to stává často, zkuste pracovat s Noutee bez připojení na internet. Aplikace funguje stejně.

4. Aplikace se mi po otevření vypne.

Pokud máte tento problém, napište nám na mail info@noutee.cz jaké zařízení používáte, a kterou verzi operačního programu v něm máte. Je možné, že aplikace nepodporuje některá starší zařízení.

5. Nejde mi Noutee nainstalovat na Windows.

Windows používá dva systémy svého programu, a to 32 bitový a 64 bitový. Novější počítače fungují na 64 bitovém systému a starší na 32. Pokud jste si nainstalovali špatnou verzi, je nutné ji odinstalovat a stáhnout si druhou. Obě verze jsou na www.noutee.cz.